• Návšteva útulku

• V utorok 7. 2. 2023 navštívili naši tretiaci a piataci s pani učiteľkou Müllerovou Úniu vzájomnej pomoci ľudí a psov pri obci Haniska. Prevádzkovateľke odovzdali 80 eur, ktoré sa vyzbierali pred Vianocami na našej škole za medovníčky. Taktiež darovali aj granule, hračky a deky. Aj keď majú v opatere až 200 psíkov, aspoň s piatimi z nich sa vybrali na prechádzku a vyvenčili ich. Pre našich žiakov to bol krásny zážitok pomôcť a vyčariť radosť týmto zvieracím kamarátom.

• Valentínska pošta

• Chceš niekomu poďakovať, povedať, že ti na ňom záleží, oceniť kamaráta/kamarátku? Využi možnosť poslania peknej valentínky formou pozdravu alebo sladkosti pre tvojho blízkeho človeka. Škatuľa na poštu sa nachádza na prízemí pri vstupe do pavilónu tried. Poštu budú roznášať deviataci v utorok 14. februára.

• Lyžiarsky kurz

• V termíne od 23.1. - 27.1. 2023 naši žiaci strávili 5 dní na lyžiarskom kurze vo Vyšných Ružbachoch. Kurzu sa zúčastnilo 31 žiakov, z ktorých mnohí boli začiatočníci. No už po pár dňoch bolo jasné, že nie nadlho. Z Chaty Pieniny, kde boli ubytovaní, každý deň odchádzali autobusom do lyžiarskeho strediska. Hneď prvý deň boli žiaci rozdelení do troch skupín podľa svojich zručností. Nebolo to pre nich jednoduché, aj nohy boleli. No tie si rýchlo zregenerovali v bazéne a saune, ktoré mali k dispozícií na chate - takže večer už boli plní energie. S pomocou učiteliek - animátoriek zažili karneval, balónové súťaže, maľovanie na tričká, módnu prehliadku, či diskotéku s tombolou. Veríme, že to bol nezabudnuteľný zážitok pre každého z nich a tešíme sa z nových lyžiarov. :)

• Pečieme medovníčky

• Žiaci šiesteho ročníka sa pripravovali na vianočnú akadémiu, piekli a zdobili takéto krásne medovníčky. Pozrite sa na ich výtvory :)

• Vyhodnotenie súťaže so Slovartom

• Naše šikovné žiačky získali v čítaní a kreslení s vydavateľstvom Slovart krásne knihy. Ide o Lucku Tabačkovú, Aničku Tabačková, Kristínku Adamčíkovú, Sárku Sklenárovú a Terku Koscelníkovú. Nakreslili prekrásne obrázky z kníh, ktoré prečítali. Srdečne gratulujeme!

• Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu vianočnú výzdobu triedy

• 15. decembra naša komisia v zložení p. Palková, Sabolová a Drábiková rozhodla o prvých troch najšikovnejších triedach s uvedeným výsledkom: 1. miesto - 8. ročník, 2. miesto - 6. ročník, 3. miesto - 5. ročník. Ostatné triedy skončili na štvrtom mieste. Všetky triedy dostali mnoho sladkostí aj slaností, ktoré si mohli spolu vychutnať v triedach. Srdečne gratulujeme a ďakujeme žiakom za snahu a šikovnosť. Uvádzame foto z hodnotenia výzdoby a z odovzdávania cien.

• PRIANIE

• Krásne a požehnané vianočné sviatky a všetko najlepšie v novom roku 2023 Vám zo srdca želá
            kolektív ZŠ Košická Belá.

• Zbierka pre košických havkáčov

• Minulý týždeň si pripravili piataci so svojou triednou učiteľkou Müllerovou zbierku pre košický útulok. Pripravili si medovníčky, ktoré si ozdobili na triednických hodinách a za symbolickú sumu ich predávali medzi učiteľmi a žiakmi našej školy. Vyzbierali 80 eur, ktoré budúci týždeň odnesú priamo do útulku.

• Exkurzia v Košiciach

• V rámci prvej stredy v mesiaci sme využili bezplatný vstup a navštívili sme Technické múzeum v Košiciach. Zaujali nás najmä herné prvky, pri ktorých sme museli využiť našu pohotovosť, dôvtip a kreativitu. Potom sme sa presunuli do Východoslovenského múzea - navštívili sme expozíciu Košický zlatý poklad a výstavu Storočie propagandy. Nevynechali sme ani vianočné trhy a prešli sme sa centrom mesta do Auparku. Bol to skvelý a veselý deň.

• Mikuláš v škole

• Pod taktovkou našich šikovných deviatakov nás navštívil Mikuláš, čert, anjel a sob, aby potešili všetky deti. Okrem sladkostí sa rozdávali aj odvážne úlohy, ktoré plnili nielen žiaci, ale aj učitelia. Žiaci si pripravili krásne vymaľovné tabule, ktoré potešili nejedného učiteľa. V tento deň nikomu na tvári nechýbal úsmev a radosť v srdci.

• Súťažíme so Slovartom

• Naši žiaci sa už opäť zapojili do výtvarnej súťaže s čitateľským klubom a jeho maskotom Čitkom. Našou úlohou bolo prečítať niekomu nahlas úryvok z knihy o zvieratách, nakresliť dané zviera a napísať, čo sme sa o ňom dozvedeli. Držte našim šikovníkom palce :)

• Deň bez školskej tašky - 2.12.2022

• Ani sme netušili, aký to bude bláznivý deň... Naši žiaci prejavili obrovskú kreativitu a tašky im teda vôbec nechýbali. Namiesto nich si priniesli kočíky, mechy, posteľné obliečky, košíky, nádoby na odpad - či hračkárske auto a sušiak. Za posledný uvedený nápad sa stala Dianka Valenčíková zo 6.A najkreatívnejšou žiačkou našej školy - učebnice a desiatu pripevnila štipcami na sušiak a priniesla ho s námahou do školy. Triedni učitelia odmenili aj najlepšie nápady vo svojich triedach + ostatní dostali tiež sladkú odmenu. Bol to pre nás nevšedný a veselý piatok. :)

• Deň bez školskej tašky

• Si kreatívny? Vieš sa vynájsť a vymyslieť niečo kreatívne namiesto školskej tašky/vaku? Neváhaj a poď do toho! V piatok 2. decembra sa môžeš ukázať, čo dokážeš vymyslieť. Už sa tešíme na všetky nevšedné nápady! :)

• Návšteva Divadla Jonáša Záborského v Prešove

• 9. novembra sme navštívili zábavné predstavenie Zbabraná hra. Bol to pre nás perfektný zážitok, ktorý sme si dokonale užili a počas predstavenia sme interaktívne spolupracovali s hercami na javisku.