• Informácie o pravidelných poplatkoch

Suma: 30e/1.dieťa, 25e/2.dieťa, 20e/3. dieťa
          FIO banka - SK12 8330 0000 0026 0266 4786

• Deň zdravej výživy

Uvedomujeme si, že zdravie máme iba jedno a práve strava je veľmi dôležitou súčasťou nášho fungovania organizmu. Preto sme si vyhradili 4 vyučovacie hodiny na prípravu zdravých a chutných jedál - nátierky, šaláty, zdravé jednohubky, koláčiky, oriešky, zdravé čipsy a smoothie nápoje. Bola to ochutnávka plná dobrôt. Ďakujeme za sponzorstvo Rade rodičov (ZRPŠ), p. uč. Müllerovej a ostatným učiteľom, ktorí organizačne zabezpečili toto podujatie.
            Zodpovedná - Mgr. Veronika Müllerová

• Návšteva nahrávacieho štúdia

Aby naši žiaci nezaostávali v moderných technológiách - vo štvrtok 5.10. navštívili ôsmaci a deviataci nahrávacie štúdio v Tablabe v Tabačke. Najprv sa oboznámili s prehľadom súčasných hudobných tvorcov a neskôr si aj sami vyskúšali, čo to obnáša nahrať nejakú skladbu. Vyskúšali si zarapovať aj skladby, na ktoré sami pridávali tzv. podmazy. Výsledkom boli zaujímavé hudobné skladby.

• Dopravné ihrisko - 1. stupeň

V piatok 29. septembra sme si "oprášili" naše vedomosti ohľadom pravidiel cestnej premávky z pozície chodcov a cyklistov. Najprv sme sa dozvedeli, ako máme prechádzať cez cestu, potom ako dávať prednosť chodcom a napokon sme si vyskúšali rôzne dopravné situácie.

Zodpovedný - Mgr. Ivan Kaľavský, Mgr. Eva Wienerová

• Ospravedlnenia žiakov

Vážení rodičia,

pripomíname informácie, ktoré zazneli na celoškolskom združení rodičov - prosíme o ospravedlnenie Vašich detí z dôvodu choroby, resp. rodinných dôvodov najneskôr do 24 hodín od neprítomnosti žiaka triednemu učiteľovi (za každé dieťa) písomne. Ďakujeme za pochopenie.

• Účelové cvičenie na 2. stupni

V krásny jesenný utorok - 26. 9.2023 - sme zorganizovali praktickú časť účelového cvičenia pre žiakov 2. stupňa. Pripravili sme si pre nich 6 stanovíšť: civilná obrana, pobyt v prírode, tiesňové volanie, prírodniny, prvá pomoc a fyzická zdatnosť. Cvičenia sme ukončili futbalovým zápasom.

Zodpovedná - Mgr. Veronika Müllerová, Mgr. Antónia Deptová, Mgr. Slavomíra Čobejová, Mgr. Jana Milkovičová, PhD., Mgr. Eva Ondičová

• Celoslovenské stretnutie mládeže Piešťany

Už všetci v našej škole vieme, že do Fénixu sa radi zapájame!

S týmto tvrdením sa dá len súhlasiť. Uplynulý víkend sme sa so žiakmi našej školy zúčastnili 15. celoslovenského stretnutia Fénixákov. To sa konalao ďaleko v trnavskom kraji pri Piešťanoch. V nádhernom prostredí Myjavských kopaníc sme sa venovali rôznym aktivitám. Hlavný program bol v sobotu. Dopoludnia sme mali tri veľmi poučné a zaujímavé prednášky:
            1. Ako rozlišovať dobré a zlé správy na internete,
            2. Čo je to mentálna anorexia,
            3. Selassie - stretnutie s youtuberom.

Popoludní sa všetky deti od 7 do 16 rokov prevtelili do úlohy novinárov a v etapovej hre skúšali odhaliť podvod. Najviac sme sa ale tešili na večer. V minitalent show súťažili tančníci, speváci, bsnici, hudobníci a divadelníci. Práve tento talent previedla Základná organizácia Fénix - Košická Belá. Deti zahrali krátku scénku - Ezopovu bájku o vrane a líšk

• Zbierka

22.9.2023 bude prebiehať v našej škole a obci zbierka pre Úniu slabozrakých a nevidiacich - Biela pastelka. Prosíme o akýkoľvek finančný príspevok, ktorý bude využitý na kompenzáciu telesného hendikepu ľudí.

Zodpovedná - Ing. Katarína Danielová

• Detský čin roka

Minulý školský rok náš žiak 7. ročníka - Juraj Špak - zachránil zraneného holuba. Jeho triedna o tom napísala do Detského činu roka - časť Pomoc prírode. Päťčlenná komisia z mnohých listov vybrala práve ten Jurajov príbeh, za ktorý budete môcť onedlho hlasovať. Bližšie informácie ako na to - zverejníme. Držíme mu palce!

• Pozvánka

Vážení rodičia, srdečne Vás pozývame na celoškolské ZRPŠ, ktoré sa uskutoční 18. septembra 2023 o 16.30 hod. v 9. ročníku (prvá trieda na poschodí v pavilóne tried). Po celoškolskom združení prebehnú aj triedne aktívy s triednymi učiteľmi. Tešíme sa na Vás! Kolektív ZŠ Košická Belá

• Otvorenie školského roka 2023/2024

Milí žiaci a rodičia! Srdečne Vás pozývame na slávnostné otvorenie školského roka 2023/2024, ktoré sa uskutoční v pondelok 4.9.2023 o 9.00 hod. v areáli našej školy.
            Vyučovanie sa začne v utorok 5.9.2023. Prvé dve vyučovanie hodiny budú triednické hodiny na oboznámenie sa so školským poriadkom, ďalšie dve sa budú učiť podľa rozvrhu. Školský klub detí a školská jedáleň budú fungovať od utorka 5.9.2023.
            Riaditeľka školy

Streda 8. 5. 2024