• Pečieme medovníčky

• Žiaci šiesteho ročníka sa pripravovali na vianočnú akadémiu, piekli a zdobili takéto krásne medovníčky. Pozrite sa na ich výtvory :)

• Vyhodnotenie súťaže so Slovartom

• Naše šikovné žiačky získali v čítaní a kreslení s vydavateľstvom Slovart krásne knihy. Ide o Lucku Tabačkovú, Aničku Tabačková, Kristínku Adamčíkovú, Sárku Sklenárovú a Terku Koscelníkovú. Nakreslili prekrásne obrázky z kníh, ktoré prečítali. Srdečne gratulujeme!

• Vyhodnotenie súťaže o najkrajšiu vianočnú výzdobu triedy

• 15. decembra naša komisia v zložení p. Palková, Sabolová a Drábiková rozhodla o prvých troch najšikovnejších triedach s uvedeným výsledkom: 1. miesto - 8. ročník, 2. miesto - 6. ročník, 3. miesto - 5. ročník. Ostatné triedy skončili na štvrtom mieste. Všetky triedy dostali mnoho sladkostí aj slaností, ktoré si mohli spolu vychutnať v triedach. Srdečne gratulujeme a ďakujeme žiakom za snahu a šikovnosť. Uvádzame foto z hodnotenia výzdoby a z odovzdávania cien.

• PRIANIE

• Krásne a požehnané vianočné sviatky a všetko najlepšie v novom roku 2023 Vám zo srdca želá
            kolektív ZŠ Košická Belá.

• Zbierka pre košických havkáčov

• Minulý týždeň si pripravili piataci so svojou triednou učiteľkou Müllerovou zbierku pre košický útulok. Pripravili si medovníčky, ktoré si ozdobili na triednických hodinách a za symbolickú sumu ich predávali medzi učiteľmi a žiakmi našej školy. Vyzbierali 80 eur, ktoré budúci týždeň odnesú priamo do útulku.

• Exkurzia v Košiciach

• V rámci prvej stredy v mesiaci sme využili bezplatný vstup a navštívili sme Technické múzeum v Košiciach. Zaujali nás najmä herné prvky, pri ktorých sme museli využiť našu pohotovosť, dôvtip a kreativitu. Potom sme sa presunuli do Východoslovenského múzea - navštívili sme expozíciu Košický zlatý poklad a výstavu Storočie propagandy. Nevynechali sme ani vianočné trhy a prešli sme sa centrom mesta do Auparku. Bol to skvelý a veselý deň.

• Mikuláš v škole

• Pod taktovkou našich šikovných deviatakov nás navštívil Mikuláš, čert, anjel a sob, aby potešili všetky deti. Okrem sladkostí sa rozdávali aj odvážne úlohy, ktoré plnili nielen žiaci, ale aj učitelia. Žiaci si pripravili krásne vymaľovné tabule, ktoré potešili nejedného učiteľa. V tento deň nikomu na tvári nechýbal úsmev a radosť v srdci.

• Súťažíme so Slovartom

• Naši žiaci sa už opäť zapojili do výtvarnej súťaže s čitateľským klubom a jeho maskotom Čitkom. Našou úlohou bolo prečítať niekomu nahlas úryvok z knihy o zvieratách, nakresliť dané zviera a napísať, čo sme sa o ňom dozvedeli. Držte našim šikovníkom palce :)

• Deň bez školskej tašky - 2.12.2022

• Ani sme netušili, aký to bude bláznivý deň... Naši žiaci prejavili obrovskú kreativitu a tašky im teda vôbec nechýbali. Namiesto nich si priniesli kočíky, mechy, posteľné obliečky, košíky, nádoby na odpad - či hračkárske auto a sušiak. Za posledný uvedený nápad sa stala Dianka Valenčíková zo 6.A najkreatívnejšou žiačkou našej školy - učebnice a desiatu pripevnila štipcami na sušiak a priniesla ho s námahou do školy. Triedni učitelia odmenili aj najlepšie nápady vo svojich triedach + ostatní dostali tiež sladkú odmenu. Bol to pre nás nevšedný a veselý piatok. :)