• Účasť na celoslovenskom kole Biologickej olympiády

• Srdečne gratulujeme nášmu žiakovi 8. ročníka Michalovi Majláthovi za úžasné umiestnenie na 4. - 7. mieste na celoslovenskom kole Biologickej olympiády v kategórií E. Zároveň sa stal aj úspešným riešiteľom a víťazom krajského kola.

• Branné cvičenie - 2. stupeň

• Ponúkame Vám zopár momentiek z dnešného branného cvičenia žiakov 2. stupňa v časti Na doline. Počasie nám vyšlo ideálne, aj huby sme našli. Takže dnes sa v mnohých rodinách jedla chutná hubová praženica.

• Triedny denník - vyhodnotenie súťaže

• V priebehu mesiaca jún prebehla medzi triedami 5. - 9. ročníka súťaž o najzaujímavejší triedny denník. Každý deň si žiaci písali, čo ich trápi, teší, prekvapilo - písali, kreslili a vlepovali do denníka všetko, čo mali na srdci. V utorok 27. júna sa dozvedeli, ktorý denník bol najkreatívnejší. Najlepšie denníky mali žiaci 5. a 6. ročníka, ktorí získali neskúšanky a chutnú tortu. Pekne spracované boli aj denníky ostatných tried, preto dostali tiež sladkú odmenu. Chceme pochváliť žiakov, aké krásne dielka vytvorili, za čo im patrí naše uznanie :)

• Noc v škole

• V pondelok 26. júne sme zažili netradičnú noc v rámci podujatia Noc v škole. Najprv sme sa posilnili pizzou, potom sme šli na jahody a prechádzku do lesa. Keďže sme mali veľa energie, vyhrali sme sa ešte  na ihrisku a v školskej telocvični, zatancovali si, absolvovali skúšku odvahy, zahrali skrývačky potme a deň sme zakončili filmom o duchoch. Od únavy sme všetci tvrdo zaspali. Ráno sme sa pohostili na chutných raňajkách, ktorými sme ukončili túto skvelú noc v škole.

• Školské divadlo

• Naši piataci si počas hodín literatúry pripravili vlastnú bábkovú hru s názvom Maťko a Kubko. Vytvorili nielen scenár, ale aj rekvizity, s pomocou ktorých si nacvičili túto rozprávku. Divadielko predviedli svojim mladším spolužiakom v 1. až 4. ročníku, ktorí ich odmenili krásnym potleskom. Ďakujeme!

• Výlet 2. stupňa - Nyiregyháza

• Tento rok sme si vycestovali do zahraničia - do Maďarska. 15. júna sme navštívili krásnu ZOO v Nyiregyháze, ktorá nás chytila za srdce. Videli sme obrovské množstvo zvierat - levy, tigre, hrochy, slony, žraloky, morské koníky a mnoho ďalších. Pozreli sme si aj vystúpenie vycvičených tuleňov a vybláznili sa na detskom ihrisku. Počasie nám vyšlo podľa želania. Bol to perfektný deň!

• Informačný leták od polície

• Obvodné oddelenie Policajného zboru Kysak Vás informuje o možných kontaktoch na členov uvedeného policajného oddelenia v prípade protiprávneho konania.

• Školský výlet 1. až 4. ročníka

• V stredu 14.júna si žiaci 1. až 4. ročníka oddýchli od učebníc počas školského výletu. Čermeľským údolím sme sa previezli vo vagóne vláčika Košickej detskej historickej železnice a ako zvedavé myšky sme sa turistickým tempom prešli po priľahlom náučnom chodníku. Na záver sme sa zabávali v areáli Alpinky.

• Školský výlet - 5. ročník

• V dňoch 3. - 5. júna 2023 sa naši piataci s triednou p. učiteľkou zúčastnili výletu v Tatrách. Ubytovaní boli v hoteli Hubert, kde využívali bazény, biliard, stolný futbal a kŕmili zvieratká, ktoré sú tam vo výbehu. Ako správni turisti sa vybrali aj  na Velické pleso ku Sliezskemu domu a navštívili interaktívnu galériu Poliankovo. Zažili krásny výlet plný skvelých aktivít.

• MDD na 2. stupni

• Deň detí sme tento rok strávili netradične - výletom v Markušovciach a Spišskej Novej Vsi. Najprv sme si prezreli letohrádok, v ktorom sme si pozreli výstavu hudobných nástrojov. V budove kaštieľa sme sa veľa dozvedeli o jeho bývalých majiteľoch a histórií. V pivnici sme sa započúvali do zážitkového čítania a na povale zase sme sa niečo dozvedeli o múzejných expozíciách. Nechýbali ani netradičné exponáty - napríklad živá ľudská ruka, ktorá slúžila ako ťažidlo na noty. Napokon sme sa presunuli do centra Spišskej Novej Vsi, kde sme si pochutnali na skvelom jedle a zmrzline. Bol to pre nás veselý Deň detí.

• MDD na 1.stupni

• Krásny, zábavný a slnečný deň prežili naše deti z 1.stupňa vo svoj sviatok v areáli školy. Začali sme hľadaním sladkých pokladov, nasledovali mačky vo vreci, krotenie hada či beh s vajíčkom na lyžici. Na džúsikovej prestávke sme zahnali smäd a tá nanuková nás zasa osviežila.