• Hasičská výtvarná súťaž

• Aj tento rok sme sa opäť zapojili do výtvarnej súťaže, ktorú realizuje Hvezdáreň v Medzeve na tému Hasiči - záchranári. Naše šikovné piatačky Terka, Zinka a Sárka namaľovali tieto krásne diela. Držte nám palce! :)

• Prednáška - Život bez drog!

• V utorok sme na poslednej vyučovacej hodine absolvovali protidrogovú prevenciu s názvom Život bez drog. Dozvedeli sme sa, aké negatíva majú drogy, ako pôsobia na organizmus a akým spôsobom vzniká na nich závislosť.

​​​​​

Protidrogová prevencia.

• Výlet do Tatier

• Prvú marcovú sobotu sme sa vybrali vďaka detskej organizácii Fénix na výlet na Hrebienok a do Tricklandie. Od rána v autobuse panovala veselá nálada, hudba a spev. Pomalým tempom sme vyšli na Hrebienok, kde sme navštívili ľadový dom a občerstvili sa. Cestou do Smokovca sme sa výdatne pošmýkali - niektorí aj na bruchách :) Potom nás už čakala Tricklandia. S nadšením sme sa rozbehli spoznávať jej tajomné 3D a priestorové komnaty, ktoré nás prekvapili a pobavili. V tento deň sme zažili veľa smiechu a zábavy.

• Divadelné predstavenie

• 27. februára nás navštívili kačky - no nie obyčajné - boli to Kačky-rapotačky, ktoré nás zaujali veselým príbehom o putovaní kačiek, v ktorom boli skryté enviromenálne témy ohľadom ochrany prírody a separácie odpadu.

• Karneval

• 16. februára sme zažili pravú fašiangovú karnevalovú zábavu. Najprv sme sa prichystali v triedach, upravili a presunuli do krásne vyzdobenej telocvične. Na úvod sme mali prezentáciu masiek spojenú s ich predstavovaním. Potom sme si zasúťažili vo veselých disciplínach - štafeta, jedenie bez rúk, hľadanie princezniných črievičiek aj kŕmenie sa nutelou naslepo... Nechýbala ani tombola, v ktorej bolo pripravených 80 cien. Potom nasledovalo vyhodnotenie masiek 1. a 2. stupňa. Veľmi oceňujeme kreativitu našich žiakov, pretože masky boli mimoriadne nápadité a precízne pripravené. Zvlášť ďakujeme rodičom žiakov 1. stupňa za ich pomoc a prípravu pri výrobe masiek. Ďakujeme aj ZRPŠ za príspevok na ceny. Aj vďaka Vám zažili naši žiaci nádherný deň :)

• English breakfast - anglické raňajky

• V rámci hodiny anglického jazyka si naši šiestaci s pani učiteľkou Müllerovou pripravili pravé anglické raňajky. Nechýbali huby, paradajky, fazuľa, vajcia a slanina. Bola to poriadna pochúťka!

• Ľudské telo

• Naši družinári nezaháľajú ani v popoludňajších hodinách. Venovali sa častiam ľudského tela, učili sa nájsť a pomenovať časti človeka.

• Vitaj, pani Zima !

• Naši družinári radi kreslia, pani družinárka si pre nich pripravila výtvarnú prácu na tému Pani Zima. Bolo vidieť, že naši žiaci majú kreslenie radi a aj skvelú fantáziu.

Naši družinári s radosťou privitali pani Zimu a s chuťou sa dali do práce.

• Štátne symboly

• V školskej družine sa venujeme aj téme štátnosti a našim národným farbám a znakom. Naši družinári si špeciálnou výtvarnou technikou vytvorili vlastné vlajky a štátne symboly.

• Vtáci v zime

• Naši družinári myslia nielen na svoje brušká. Vonku napadlo dosť veľa snehu, tak s pani Sabolovou vyrobili praktické krmidlá pre vtáčikov, ktoré zavesili v areáli školy. Hneď nám ožil školský dvor štebotom.

• Naši šikovní družinári sa radi starajú o vtáčiky v zime.
          • Prednáška s policajtom

• V stredu 8. februára našu školu navštívil kapitán Rastislav Štefan, člen Policajného zboru Slovenskej republiky. V priebehu dvoch vyučovacích hodín vysvetlil žiakom 5. - 7. ročníka problematiku odvrátenej tváre internetu. Vysvetľoval im pojem kyberšikana, jej znaky a nebezpečenstvo. V 8. a 9. ročníku sa venoval téme obchodovania s ľuďmi, drogám a drogovým závislostiam.

• Návšteva útulku

• V utorok 7. 2. 2023 navštívili naši tretiaci a piataci s pani učiteľkou Müllerovou Úniu vzájomnej pomoci ľudí a psov pri obci Haniska. Prevádzkovateľke odovzdali 80 eur, ktoré sa vyzbierali pred Vianocami na našej škole za medovníčky. Taktiež darovali aj granule, hračky a deky. Aj keď majú v opatere až 200 psíkov, aspoň s piatimi z nich sa vybrali na prechádzku a vyvenčili ich. Pre našich žiakov to bol krásny zážitok pomôcť a vyčariť radosť týmto zvieracím kamarátom.

• Valentínska pošta

• Chceš niekomu poďakovať, povedať, že ti na ňom záleží, oceniť kamaráta/kamarátku? Využi možnosť poslania peknej valentínky formou pozdravu alebo sladkosti pre tvojho blízkeho človeka. Škatuľa na poštu sa nachádza na prízemí pri vstupe do pavilónu tried. Poštu budú roznášať deviataci v utorok 14. februára.

• Lyžiarsky kurz

• V termíne od 23.1. - 27.1. 2023 naši žiaci strávili 5 dní na lyžiarskom kurze vo Vyšných Ružbachoch. Kurzu sa zúčastnilo 31 žiakov, z ktorých mnohí boli začiatočníci. No už po pár dňoch bolo jasné, že nie nadlho. Z Chaty Pieniny, kde boli ubytovaní, každý deň odchádzali autobusom do lyžiarskeho strediska. Hneď prvý deň boli žiaci rozdelení do troch skupín podľa svojich zručností. Nebolo to pre nich jednoduché, aj nohy boleli. No tie si rýchlo zregenerovali v bazéne a saune, ktoré mali k dispozícií na chate - takže večer už boli plní energie. S pomocou učiteliek - animátoriek zažili karneval, balónové súťaže, maľovanie na tričká, módnu prehliadku, či diskotéku s tombolou. Veríme, že to bol nezabudnuteľný zážitok pre každého z nich a tešíme sa z nových lyžiarov. :)

• Pečieme medovníčky

• Žiaci šiesteho ročníka sa pripravovali na vianočnú akadémiu, piekli a zdobili takéto krásne medovníčky. Pozrite sa na ich výtvory :)

• Vyhodnotenie súťaže so Slovartom

• Naše šikovné žiačky získali v čítaní a kreslení s vydavateľstvom Slovart krásne knihy. Ide o Lucku Tabačkovú, Aničku Tabačková, Kristínku Adamčíkovú, Sárku Sklenárovú a Terku Koscelníkovú. Nakreslili prekrásne obrázky z kníh, ktoré prečítali. Srdečne gratulujeme!