• Lyžiarsky kurz Vernár

• Do galérie Lyžiarsky kurz Vernár boli pridané fotografie.

V týždni 20.-24.1.2020 boli žiaci 6.-9. ročníka na lyžiarskom výcviku vo Vernári. Ubytovaní sme boli v penzióne Sabina - strava vynikajúca. Lyžovali sme v zrána síce mrazivom – no slnečnom počasí, ktoré skutočne vyšlo. Pán šofér autobusu nás ochotne počas celého kurzu prepravoval k vlekom a bezpečne doviezol späť domov.

• Ako sa starajú družinári v zime o vtáčiky

• Do galérie Ako sa starajú družinári v zime o vtáčiky boli pridané fotografie.

Vtáčiky, ktoré na Slovensku bežne zimujú, je v týchto dňoch potrebné prikrmovať. Teraz potrebujú našu pomoc. Je to pre nich veľmi náročné obdobie a naši družinári im to uľahčili. Počas studených januárových dní sme si zopakovali čo pre vtáčiky možeme do krmidla pripraviť. Vyrobili sme si z plastových fliaš budky a vyniesli sme ich na školský dvor. Žiaci sa postarali aj o  krmivo. Vtáčiky nám potom na jar a v lete budú spievať na našom dvore.

• Vianočná nádielka

• Do galérie Vianočná nádielka boli pridané fotografie.

Stalo sa už tradíciou, že pred  vianočnými sviatkami  v škole organizujeme podujatie " Deti deťom"  Posedenie pri stromčeku je spojené s odovzdávaním darčekov, ktorými sa deti navzájom obdarúvajú. Aj tento rok nechýbali pekné koledy a vinše na záver kalendárneho roka.

• Vianočný turnaj

• Do galérie Vianočný turnaj boli pridané fotografie.

Vianočným  turnajom a pohybom sme ukončili kalendárny rok. Žiaci podali skvelý športový  výkon, podujatie sa vydarilo, tradíciu sme neporušili. Tešíme sa na budúci rok.

• Vianočná akadémia

• Do galérie Vianočná akadémia boli pridané fotografie.

Medzi akcie, ktoré pripravujeme v našej škole v predvianočnom čase patrí aj Vianočná akadémia spojená s burzou. Jej cieľom je priblížiť deťom čarovný odkaz vianočných sviatkov – kresťanskú lásku k blížnemu a pomoc ľuďom . Žiaci  v škole vyrobili pekné výrobky a predávali ich.

• Vianočné tvorivé dielne

• Do galérie Vianočné tvorivé dielne boli pridané fotografie.

V stredu 18.12.2019 sme zažili príjemné popoludnie počas vianočných tvorivých dielni, vyrábali sme ikebany, piekli medovníky a počúvali vianočné koledy. Pokojná atmosféra sa niesla v duchu očakávania  blížiacich sa vianočných sviatkov.

• Mikuláš v škole

• Do galérie Mikuláš v škole boli pridané fotografie.

Naši deviataci si na Mikuláša pripravili veľmi pekný program pre deti, Mikuláškovi deti zarecitovali pekné básničky a zaspievali milé pesničky.

• Ibobor

• Do galérie Ibobor boli pridané fotografie.

Aj tohto roku sme sa zapojili so vedomostnej súťaže IBOBOR, ktorá preveruje vedomostí z IKT.

• Exkurzia v Gelnici

• Koncom októbra sa naši ôsmaci vybrali spoznávať históriu a zákutia mesta Gelnica. Navštívili banícke múzeum, štôlňu Jozef a Turzovské jazero.

• Červené jablčko v ŠKD

• V milej spoločnosti jabĺčka z plyšu sme strávili piatok popoludní. Jabĺčka sme maľovali, počítali a prečítali si príbeh " O jablonke ". V telocvični prebiehali športové súťaže - zber malých jabĺčok, beh " jablková štafeta, kotúľanie veľkých jabĺk, prenos maxi jablka. Súťaženie sme zakončili sladkou odmenou, jablkovou nepečenou tortou a jablkovým džúsom

• Deň výživy

• Aj tento rok sme si pripomenuli Deň zdravej výživy. Naše šikovné kuchárky nám pripravili a deviataci naservírovali vynikajúce dobroty, na ktorých sme si s chuťou zamaškrtili.

• Zdravá strava v ŠKD

• Do ŠKD zavítala tekvička Vica, porozprávala sa s deťmi o zdravej výžive, o potravinách dôležitých pre človeka. Mladšie deti maľovali, vyplňovali pracovné listy a starší pripravovali ovocný šalát, na ktorom si všetci pochutnali.

• Sviatok starkých

• Október je mesiac úcty k starším - za našu školu sme si ho pripomenuli krátkym vystúpením v podaní našich žiakov základnej školy.

• Noc výskumníkov

• Naši deviataci sa vybrali na zaujímavé podujatie - Noc výskumníkov. Podujatie sa uskutočnilo v Optime v Košiciach.

• Účelové cvičenie

• Tohtoročné jesenné branné cvičenie sme absolvovali krátkou túrou na Nemcovu dolku. Počasie bolo chladnejšie, no slnečné, takže výlet sa nám podaril.

• Svetový deň zvierat v ŠKD

• Zvieratkám sme venovali celý týždeň. maľovali sme relaxačné maľovanky, lepili listy, vyrábali zvieratka z prírodnín. Svetový deň zvierat sme ukončili vedomostným testom.

• Biela pastelka

• Aj tento rok sme sa zapojili do akcie " Biela pastelka". Príspevky zbierali žiaci 7. a 8. ročníka.