• Do galérie Deň vody boli pridané fotografie.

Voda nás sprevádza počas celého života. Svetový deň vody je vždy jedinečnou príležitosťou pripomenúť všetkým mimoriadnu dôležitosť vody pre zachovanie životného prostredia i pre rozvoj ľudskej spoločnosti. Deň vody sme podporili tým, že sme si prezreli prezentácie  o vode ,ochutnávali vodu a súťažili  s vodou a o vode.

• Hviezdoslavov Kubín

• Ako každoročne, aj tento rok sa na našej škole uskutočnila súťaž Hviezdoslavov KubínŽiaci 2. stupňa recitovali prózu a poéziu v II. a III. kategórii. Do okresného kola postúpili - Zuzana Petkáčová v II.kategórii - próza a Dávid Bernát v III. kategórii - próza. Srdečne gratulujeme!

• Číta celá škola

• V rámci rozvíjania čitateľských zručností sa uskutočnilo na našej škole podujatie Číta celá školaBolo zamerané na podporu čítania našich žiakov. Celú jednu vyučovaciu hodinu sme čítali knihy, ktoré sme si sami vybrali.

• Kvíz o zvieratách

• Do galérie Kvíz o zvieratách boli pridané fotografie.

Deti rozdelené do troch družstiev dokázali, že sú znalcami zvierat. Odpovedali na 8 súťažných otázok, poznávali zvieratá našich lesov, hádali hádanky. Každé družstvo dostalo malú aj sladkú odmenu.

• Ľadové hry

• Do galérie Družinári na ľade boli pridané fotografie.

Mrazivé počasie nám nevadí. S korčuľami, ale aj bez nich sme súťažili na ľade. Ukázali sme svoju šikovnosť, rýchlosť, obratnosť. Súťaže sa zakončili pri teplom čaji a koláčiku.

• Lyžiarsky výcvik vo Vernári 21.-25.1.2019

• Do galérie Lyžiarsky výcvik vo Vernári 21.-25.1.2019 boli pridané fotografie.

V dňoch 21.1.-25.1.2019 sa 26 žiakov 2.st.našej školy zúčastnilo lyžiarskeho výcvikového kurzu v lyžiarskom stredisku Studničky Vernár. Účelom kurzu pre začiatočníkov bolo zvládnutie základnej techniky zjazdového lyžovania a pre pokročilých bolo zdokonalenie sa vo vybraných zručnostiach. Počas piatich dní sme žiakom poskytli priestor pre obohatenie sa príjemnými zážitkami v zimnej prírode. Každý dostal možnosť overiť si svoje nadobudnuté lyžiarske zručnosti v slalome, za čo boli víťazi odmenení vecnými cenami.

• Fašiangové hry

• Fašiangy sú najmä o zábave a preto sa na našej škole uskutočnili Fašiangové hry. Jednotlivé aktivity si pripravili samotné triedy pre ostatných spolužiakov. Všetci sme sa skvele zabavili.

• Vianočný turnaj

• Do galérie Vianočný turnaj boli pridané fotografie.

Posledný deň v škole v roku 2018 sme strávili športom. Žiaci 2. stupňa si zahrali basketbal v našej telocvični. Pre nás ste všetci víťazi.

• Vianočná akadémia

• Do galérie Vianočná akadémia boli pridané fotografie.

Ako každoročne aj  žiaci ZŠ sa tešia na príchod Vianoc. Predvianočné prípravy neobišli ani našu školu. Pripravili sme si program na Vianočnú akadémiu aj výrobky na vianočnú burzu. Ďakujeme všetkým žiakom a pedagogom a prajeme VESELÉ VIANOCE

• Vianoce v ŠKD

• Do galérie Vianoce v ŠKD boli pridané fotografie.

Vianočné prípravy začali pečením a zdobením perníkov. Vyrobili sme si vianočnú pohľadnicu, ozdoby na stromček. Pri koledách a stromčeku si pochutnáme na medovníčkoch.

• Prevencia proti drogám

• Do galérie Prevencia proti drogám boli pridané fotografie.

Týždeň boja proti drogám !

Žiaci II. stupňa si vypočuli prednášku na Tému : "Prevencia proti drogám". PhDr. Sabová  nám pútavo rozprávala  o zdraví ,  zdravom životnom štýle  a o predchádzaní závislostí.

• Biela pastelka - vyučtovanie

•

Biela pastelka je symbolom sveta nevidiacich, príležitosťou prejaviť ľudskú ušľachtilosť a solidaritu. Pomáha hľadať riešenia v často ťažkých situáciách, kreslí bielu čiaru na tmavej ceste. Tento rok v tejto charitatívnej akcií vyzberali žiaci 9. ročníka sumu 148,95  Ďakujeme žiakom, učiteľom, rodičom a priateľom školy.

• Červené jablčko

• Do galérie Červené jablčko boli pridané fotografie.

Deň jablka bol súťaživý, veselý a tvorivý. Jablčková násobilka, popletený recept, štafeta, jablčníkovia potrápili naše deti. Každý odchádzal spokojný s malou sladkosťou a odmenou.

• Jesenná výstavka

• Do galérie Jesenná výstavka boli pridané fotografie.

Z blížiacou sa jeseňou si naši žiaci pripravili výstavku s jesennými plodmi. Nechýbali jablká ani staršidelná tekvica. Všetkým kreatívnym tvorcom ďakujeme a tešíme sa, že sme si spoločne skrášlili našu školu.

• Deň zdravej výživy

• Do galérie Deň zdravej výživy boli pridané fotografie.

Dňa 24. októbra 2018  v našej škole bola ochutnávka zdravých jedál, ktorú  pre žiakov  pripravili tety kuchárky spolu so  žiakmi deviateho ročníka. Žiaci tak mohli ochutnať zdravé zeleninové a ovocné šaláty, rôzne nátierky a aj zdravé sladkosti vyrobené z ovsených vločiek. Všetkým chutilo a v tradícii ochutnávky budeme pokračovať aj v ďalších rokoch.